Instagram RSS Feed

Warsztaty Renowacji Mebli – grafik jesienny

1 września, 2017 by Aneta

WARSZTATY RENOWACJI MEBLI

Weekendowa i popołudniowa nauka renowacji mebli rozkręciła się na dobre. Podczas Warsztatów działamy więc intensywnie i ćwiczymy klasyczne metody renowacji mebli dawnych.

Czyścimy powierzchnie, naprawiamy uszkodzenia, szpachlujemy, uzupełniamy ubytki, bejcujemy, malujemy, woskujemy, czasem coś fornirujemy od nowa, czasem coś przerabiamy i odtwarzamy… uczymy się też klasycznego politurowania, które jest najszlachetniejszą techniką wykańczania powierzchni drewnianych. Jednym słowem przywracamy do życia te meble, które nie dawały już większej nadziei. I choć niekiedy brakuje czasu, by ze wszystkim zdążyć i na spokojnie mebel wykończyć, to temat samej renowacji Uczestnikom zajęć nie jest już obcy i plan dalszego działania jest zakreślony. I bez pośpiechu, bo ten nie jest wskazany. Jak już nie raz wspominałam, wiekowe meble uczą pokory i ćwiczą naszą cierpliwość. Bez chodzenie na skróty, bo to prędzej czy później się na nas zemści (choć przyznaję, że czasem chciałoby się przyspieszyć prace). Kiedy jednak mebelek po kilkunastu (a czasem kilkudziesięciu) godzinach naszej pracy odzyskuje swój dawny blask, wdzięk i klasę, cieszy oko i na nowo staje się w pełni użyteczny, to jest najlepszym wynagrodzeniem za włożony trud.

Serdecznie zapraszam:)

Zajęcia są dedykowane dla wszystkich osób lubiących pracę z drewnem. Bez względu na wiek, płeć czy ew doświadczenie związane z odnawianiem mebli.

*wszystkie miejsca na zajęcia weekendowe zostały już zarezerwowane*
*wolne miejsca zostały na zajęcia popołudniowe*IMG_3532

IMG_4929-001FullSizeRender-1zdjęcie 2 12410545_946065875481443_9068070407190580939_n

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz


3 komentarzy »

  1. Resmar pisze:

    Świetnie, że powstało coś takiego jak Wasze warsztaty. Moim zdaniem to bardzo potrzebna, a jednak zapomniana sztuka :) jest tyle pięknych mebli, którym należy się renowacja.
    Pozdrawiam i czekam na dalsze wpisy!

  2. Ilona pisze:

    Świetny pomysł z takimi warsztatami. Sama chciałabym mieć takie umiejętności i robić takie meble. Na razie jednak wszystkie kupuję gotowe, ale może za niedługo się to zmieni i zrobię jakąś małą szafkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 − ten =