Instagram RSS Feed

Warsztaty renowacji mebli – grafik zajęć na marzec i kwiecień

19 lutego, 2018 by Aneta

Warsztaty Renowacji Mebli

Zajęcia są dedykowane dla wszystkich osób lubiących pracę z drewnem. Bez względu na wiek, płeć czy ew doświadczenie związane z odnawianiem mebli. Uczestnik warsztatów przychodzi na zajęcia ze swoim meblem, który powinien być niewielkich rozmiarów (ograniczenia czasowe i przestrzenne) typu krzesło, fotelik, stolik, półka, szafka nocna.

Warsztaty w trybie:

 • zajęcia weekendowe sobotnio-niedzielne w godz.9.00-15.00, koszt 550zł/os.

Program zajęć:

 • omówienie podstaw renowacji mebli, metod, środków, technik.
 • co to politura, bejca, fornir itd.
 • stolarskie prace przy meblach – usuwanie starych powłok (czyszczenie/szlifowanie), klejenie, wzmacnianie konstrukcji, uzupełnianie ubytków i braków, ew wybarwianie na inny niż naturalny kolor, wykańczanie drewna dowolną metodą (wg indywidualnego uznania): tradycyjną politurą szlakową, woskiem bezbarwnym lub z kolorem, malowanie farbą akrylową lub kredową

Na zajęciach nie zajmujemy się tapicerowaniem mebli.

Na Warsztatach zapewnione są wszystkie podstawowe produkty do renowacji mebli jak politura, bejce, farby, kleje, woski, papiery ścierne, zmywacze, szpachle, narzędzia stolarskie itd.. Do dyspozycji uczestników są też rękawiczki ochronne i fartuchy robocze.

Miejsce zajęć:

Galeria Sztuki „Stara Praga” & Pracownia Renowacji Mebli

ul.Brzeska 6, 03-737 Warszawa

www.antyki.stanowski.pl

ZAPISY i ZGŁOSZENIA PRZYJMUJĘ WYŁĄCZNIE DROGĄ MAILOWĄ: starychmebliczar@gmail.com

Ilośc miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszenia

***

Termin:

17-18 marca – BRAK MIEJSC

07-08.04 – BRAK MIEJSC

21-22.04 – BRAK MIEJSC

WSZYSTKIE MIEJSCA ZOSTAŁY JUŻ POREZERWOWANE

Kolejny grafik z terminami zajęć na maj i czerwiec pojawia się na stronie

30 kwietnia

grafik

WARSZTATY


2 komentarzy »

 1. Agnieszka pisze:

  Dzień dobry,
  Nie wiem gdzie zamieścić moje pytanie, także pozwoliłam sobie pod ostatnim postem, ale proszę usunąć ten wpis ewent. przenieść gdzie Pani uważa.
  Widziałam u Pani fragment drewna niemal doszczętnie zjedzony przez kołatki i podpis, że fragment ten będzie na nowo dorobiony przez stolarza.
  Byłam niedawno w jednym z muzeów na południu Polski, gdzie znajdowała się okazała drewniana pieta z równie okazałymi śladami po kołatkach. Miała strukturę gąbki. Przewodnik zapytany jak to jest, że ona się nie rozpada dalej, odpowiedział, że została zakonserwowana środkiem, który sprawił, że gdybyśmy jej teraz dotknęli jest twarda jak kamień. Czy to faktycznie możliwe ? Przyglądałam jej się b.wnikliwie i poza drewnem nie dostrzegłam żadnych śladów ewentualnych płynów, żywic, itp. środków które mogłyby ewent. spoić tak „skołatkowane” drewno.
  Przewodnik nie wiedział niestety co to za specyfik, a moje poszukiwania w sieci zakończyły się fiaskiem. Może Pani umie mi odpowiedzieć ?

  Dziękuję i pozdrawiam,
  Agnieszka

  • Aneta pisze:

   Dzień dobry,
   myślę, że spenetrowany przez drewnojady element został zabezpieczony specjalistycznym płynem wiążącym, który ma zadanie scalić/wzmocnić słabe drewno nie zmieniając przy tym jego wyglądu.
   Płyn taki, występujący najczęściej jako ‚Preparat do konsolidacji drewna’, można kupić w sklepach dla konserwatorów i plastyków np w sklepie arte.sklep.pl
   pozdrawiam,
   Aneta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

10 + 17 =