Instagram RSS Feed

Warsztaty renowacji mebli i nauki politurowania (grafik)

11 lutego, 2019 by Aneta

Zapraszam na warsztaty renowacji mebli oraz warsztaty nauki politurowania – zajęcia weekendowe lub popołudniowe w tygodniu, które odbywają się w profesjonalnej Pracowni Renowacji Mebli, w której na co dzień pracuję.

KWIECIEŃ:

27.04 – 28.04 (sobota-niedziela) ‚Warsztaty renowacji mebli’

 

Informacje i zapisy tylko droga mailową: 

starychmebliczar@gmail.com 

*ilość miejsc ograniczona / decyduje kolejność zgłoszeń

1. Warsztaty Renowacji Mebli

Zajęcia weekendowe z podstaw klasycznej renowacji mebli są dedykowane dla wszystkich osób lubiących pracę z drewnem, bez względu ew doświadczenie związane z odnawianiem mebli. Uczestnik warsztatów przychodzi na zajęcia ze swoim meblem, który powinien być niewielkich rozmiarów (ograniczenia czasowe i przestrzenne) typu krzesło, fotelik, stolik, półka, szafka nocna.

 • zajęcia sobotnio-niedzielne w godz.9.00-15.00, koszt 650zł/os.

lub

zajęcia popołudniowe od poniedziałku do czwartku w godz.17.00-20.00, koszt 650zł/os.

Miejsce zajęć:

Galeria Sztuki „Stara Praga” & Pracownia Renowacji Mebli

ul.Brzeska 6, 03-737 Warszawa

Program zajęć:

 • omówienie podstaw renowacji mebli, metod, środków, technik.
 • co to politura, bejca, fornir itd.
 • stolarskie prace przy meblach – usuwanie starych powłok (czyszczenie/szlifowanie), klejenie, wzmacnianie konstrukcji, uzupełnianie ubytków i braków, ew wybarwianie na inny niż naturalny kolor, wykańczanie drewna dowolną metodą (wg indywidualnego uznania): tradycyjną politurą szlakową, woskiem bezbarwnym lub z kolorem, malowanie farbą akrylową lub kredową

Na zajęciach nie zajmujemy się tapicerowaniem mebli.

Na Warsztatach zapewnione są wszystkie podstawowe produkty do renowacji mebli jak politura, bejce, farby, kleje, woski, papiery ścierne, zmywacze, szpachle, narzędzia stolarskie itd.. Do dyspozycji uczestników są też rękawiczki ochronne i fartuchy robocze.

2. Warsztaty politurowania

Zajęcia popołudniowe z politurowania są dedykowane dla wszystkich osób lubiących pracę z drewnem (bez względu na wiek, płeć czy ew wcześniejsze doświadczenie związane z odnawianiem czy politurowaniem mebli). Na warsztatach przedstawiam tajniki, sposoby i techniki ręcznego nakładania politury – od przygotowania powierzchni i politury, po przez gruntowanie drewna, zacieranie porów i finalne wypoliturowanie powierzchni na wysoki połysk. Teoria i praktyka w jednym.

Politurowanie – to najszlachetniejsza technika wykańczania wyrobów stolarskich, kojarzona głównie z meblami dawnymi, meblami z minionych epok. Polega na wielokrotnym nakładaniu na powierzchnię drewna roztworu politury, czyli naturalnych płatków szelaku rozpuszczonych w spirytusie. Politurowanie jest sztuką szlachetną i bardzo cenioną, bo wykonywaną od wielu już pokoleń niezmiennie według tych samych zasad – od początku do końca wyłącznie ręcznie. Nadaje powierzchni drewna niezwykle gładkie, efektowne wykończenie z wysokim połyskiem, wydobywając jednocześnie piękno usłojenia i naturalną barwę drewna.

 • zajęcia od poniedziałku do piątku w godzinach 17.30-20.00, koszt 500zł/os.

 

Miejsce zajęć:

Galeria Sztuki „Stara Praga” & Pracownia Renowacji Mebli

ul.Brzeska 6, 03-737 Warszawa

Program zajęć:

 • nauka odbywać się będzie na fornirowanym blacie (o wymiarach 45x45cm, do wyboru okleinowany orzechem, mahoniem, czeczotą topolową, brzozą karelską, czereśnią, gruszą, jesionem, egzotycznym zebrano) oraz na toczonym elemencie (np starej kolumnie, nodze lub tralce), które po zakończeniu zajęć staną się własnością Uczestnika (zapoliturowany blat finalnie może posłużyć jako np element stolika). Po wcześniejszym uzgodnieniu Uczestnik może pracować na własnym meblu.

Cena zawiera blat, jeden element toczony oraz niezbędne materiały potrzebne do nauki. Do dyspozycji uczestników są też rękawiczki ochronne i fartuchy robocze.

***

ZAPISY i ZGŁOSZENIA PRZYJMUJĘ WYŁĄCZNIE DROGĄ MAILOWĄ: starychmebliczar@gmail.com

 


3 komentarze »

 1. Krzysztof Sak napisał(a):

  Jestem stałym podglądaczem Pani bloga i uczestniczyłem w warsztatach dzięki, którym stałem się posiadaczem kilkunastu własnoręcznie odnowionych mebli. Szkoda że czasem trudno znaleźć informacje o nich. Ostatnio nabyłem takie cudeńko, niby thonet ale trochę inny. Może Pani spodkala się z podobnym?

  • Aneta napisał(a):

   Dzień dobry Panie Krzysztofie,
   wydaje mi się, że to krzesło/fotel z polskiej fabryki Wojciechów, która istniała do lat 30-tych XXw.; patrząc po kształcie przednich nóg (toczone/eklektyczne) obstawiałabym pierwsze lata działalności fabryki, czyli lata 70/90-te XIXw., kiedy to jeszcze były silne wpływy historyzujących form w meblach;
   pozdrawiam,
   Aneta

 2. Krzysztof Sak napisał(a):

  Jat autor tego dzieła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × 1 =