Instagram RSS Feed

Warsztaty renowacji mebli. Grafik zajęć sierpień 2020′

18 sierpnia, 2019 by Aneta

Zapraszam na Warsztaty:

 1. RENOWACJA MEBLI – zajęcia weekendowe lub popołudniowe z podstaw klasycznej renowacji mebli są dedykowane dla wszystkich osób lubiących pracę z drewnem, bez względu ew doświadczenie związane z odnawianiem mebli. Uczestnik warsztatów przychodzi na zajęcia ze swoim meblem, który powinien być niewielkich rozmiarów (ograniczenia czasowe i przestrzenne) typu krzesło, fotelik, stolik, półka, szafka nocna.

zajęcia sobotnio-niedzielne w godz.9.00-15.00

lub

zajęcia popołudniowe od poniedziałku do czwartku w godz.17.00-20.00

koszt 650zł/os.

*warsztaty z renowacji mebli giętych – koszt 750zł – w cenie uczestnik dostaje krzesło gięte, które po warsztatach staje się jego własnością. Na warsztatach zajmujemy się naprawą krzesła giętego i poznajemy historię produkcji ‚thonetów’. Program prac jest podobny jak podczas klastycznych zajęc z renowacji, z tym, że skupia y się na wąskiej specjalizacji naprawy sklejki i giętego drewna bukowego:)

 

Program zajęć:

 • omówienie podstaw renowacji mebli, metod, środków, technik wykończeniowych

 

 • co to politura, szelak, bejca, fornir itd.

 

 • stolarskie prace przy meblach – usuwanie starych powłok (czyszczenie/szlifowanie), klejenie, wzmacnianie konstrukcji, uzupełnianie ubytków i braków, ew wybarwianie na inny niż naturalny kolor, wykańczanie drewna dowolną metodą (wg indywidualnego uznania): tradycyjną politurą szlakową, woskiem bezbarwnym lub z kolorem, malowanie farbą akrylową lub kredową

Na zajęciach nie zajmujemy się tapicerowaniem mebli.

 

2. NAUKA POLITUROWANIA – zajęcia popołudniowe z nauki tradycyjnego politurowania mebli dawnych są dedykowane dla wszystkich osób lubiących pracę z drewnem (bez względu na wiek, płeć czy ew wcześniejsze doświadczenie związane z odnawianiem czy politurowaniem mebli). Na warsztatach przedstawiam tajniki, sposoby i techniki ręcznego nakładania politury – od przygotowania powierzchni i politury, po przez gruntowanie drewna, zacieranie porów i finalne wypoliturowanie powierzchni na wysoki połysk. Teoria i praktyka w jednym

zajęcia od poniedziałku do piątku w godzinach 17.30-20.00

koszt 500zł/os

Program zajęć:

 • nauka odbywać się będzie na fornirowanym blacie (o wymiarach 45x45cm, do wyboru okleinowany orzechem, mahoniem, czeczotą topolową, brzozą karelską, czereśnią, gruszą, jesionem, egzotycznym zebrano) oraz na toczonym elemencie (np starej kolumnie, nodze lub tralce), które po zakończeniu zajęć staną się własnością Uczestnika (zapoliturowany blat finalnie może posłużyć jako np element stolika). Po wcześniejszym uzgodnieniu Uczestnik może pracować na własnym meblu.

Cena zawiera blat, jeden element toczony oraz niezbędne materiały potrzebne do nauki. Do dyspozycji uczestników są też rękawiczki ochronne i fartuchy robocze.

 

Informacje i zapisy droga mailową:

starychmebliczar@gmail.com

lub telefonicznie 22 619-40-87 (w godz.9.00-17.00)

*ilość miejsc ograniczona / decyduje kolejność zgłoszeń

Miejsce zajęć:

Galeria Sztuki „Stara Praga” & Pracownia Renowacji Mebli

ul.Brzeska 6, 03-737 Warszawa

https://www.facebook.com/starychmebliczar/
*

Na Warsztatach zapewnione są wszystkie podstawowe produkty do renowacji mebli jak politura, bejce, farby, kleje, woski, papiery ścierne, zmywacze, szpachle, narzędzia stolarskie itd.. Do dyspozycji uczestników są też rękawiczki ochronne i fartuchy robocze.

Możliwość wystawienia faktury VAT oraz certyfikatu potwierdzającego udział w szkoleniu.

Pracowania, w której odbywają się zajęcia jest wpisana jako jednostka szkoleniowa w Urzędzie Pracy (możliwość dofinansowania udziału w zajęciach)

 

Terminy sierpień 2020’

  • 29.08 – 30.08 (sobota-niedziela) ‚Renowacja mebli’

 

 

 

 

Artykuły powiązane

1. Podsumowanie pierwszych Warsztatów (luty)
2. Warsztaty Renowacji Mebli (marzec)
3. Warsztaty Renowacji Mebli
4. Warsztaty Renowacji Mebli (maj)
5. Wakacyjne Warsztaty Renowacji Mebli – LIPIEC
6. Warsztaty nauki politurowania

11 komentarzy »

 1. Zosia i Janusz napisał(a):

  Bardzo nas interesuje, jakie kwalifikacje zawodowe ma osoba szkoląca?

  • Aneta napisał(a):

   Bardzo proszę, przygotowanie pedagogiczne i kwalifikacje A.13
   pozdrawiam,
   Aneta

  • Aneta napisał(a):

   A jeszcze by uściślić całą kadrę współprowadzących warsztaty to: tyt.konserwatora mebli zabytkowych, tyt.technologa drewna i kwalifikacje zawodowe 752205,
   pozdrawiam,
   Aneta

 2. Viola napisał(a):

  A może by udało się przeprowadzić takie warsztaty poza Warszawą? Np w cudownym, starym Krakowie? Myślę, że znaleźliby się chętni 🙂

 3. Celka napisał(a):

  Uwielbiam stare meble, w swoim domu mam wiele antyków, które łącze jednocześnie z przedmiotami w stylu nowoczesnym ( lubię styl eklektyczny i jestem dość odważna).

  Jeszcze nie próbowałam odnawiać mebli, no moze poza renowacją taboretu ( ale to się raczej nie liczy).

  Bardzo chętnie wybrałabym się na takie warsztaty, bo jak widzę mozna ze starych mebli wyczarować prawdziwe perełki.

 4. Agnes napisał(a):

  czy w sierpniu przewidziane są warsztaty?

  • aneta napisał(a):

   Tak, mamy zamiar zorganizować warsztaty weekendowe w drugiej połowie sierpnia ale dokładnego terminu jeszcze nie znamy. W okolicach 15 sierpnia będziemy anonsować dokładny termin.
   pozdrawiam
   Aneta

  • Aneta napisał(a):

   Nowy termin zajęć to 29-30 sierpnia, zapraszam:)

 5. Kasia S. napisał(a):

  Witam,
  właśnie otrzymałam w prezencie piękne krzesło gięte Mundus, które wymaga renowacji.Jak je odnowić,żeby odzyskało blask?czy byłaby Pani tak miła,aby mi wskazać ścieżkę postępowania? może warsztaty u Pani albo renowacja przez Panią?będę wdzięczna za każdą odpowiedź.
  Pozdrawiam serdecznie
  Kasia

  • aneta napisał(a):

   Dzień Dobry, wydaje mi się, że najwięcej satysfakcji przyniesie zrobienie tego samemu – ja ze swojej strony zapraszam serdecznie na warsztaty – będzie mogła Pani sama je odnowić – przyjemność ,nauka i satysfakcja gwarantowane..: ) Najbliższe warsztaty organizuję 29-30 sierpnia. pozdrawiam
   Aneta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × 1 =