Starych mebli czar ®

blog o meblach dawnych i ich renowacji

Noworoczna wizyta w Kiermusach

Choć mocno mroźna aura, która pojawiła się wraz z początkiem nowego roku, nie wróżyła dużego handlu na styczniowym Jarmarku Staroci to i tak warto było niedzielnie odwiedzić Kiermusy:)

imageimageimageMimo, iż słońce przyjemnie świeciło całą swoją styczniową mocą, to zgodnie z przewidywaniami Jarmark był bardzo skromny – tym większe ukłony dla tych, którzy nie wystraszyli się mrozu i rozstawili swoje kramiki (tylko żubry pozostawały niewzruszone niską temperaturą:). Wśród nielicznych straganów mały 'dziadkowy żołnierz’ został jednak upolowany i powiększył tym samym moją domową 'kolekcję’ (tradycji stało się zadość:). Do tego w bagażniku wylądowały jeszcze żeliwne, przeszło stuletnie stare drzwiczki od pieca, z ładnie zachowana drewniana gałką. Przyznaję, że jeszcze nie wiem jak wykorzystam, spodobały mi się jednak na tyle (do tego ich okazyjna cena 40zł), że i je postanowiłam zabrać do stolicy.

Warta uwagi była jeszcze rzadko już spotykana jesionowa, kątna witryna w typie mebli biedermeier (1000zł), ludwikowska, przeszklona z trzech stron, czereśniowa serwantka (2000zł), oryginalna, szlachetnie zachowana maszyna do szycia firmy Afrana (450zł) oraz kolorowe szklane naftowe lampy (od 150zł).

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Kolejny Jarmark staroci za miesiąc, w pierwszą niedziele lutego – już dziś polecam wycieczkę. Może zimowa aura choć trochę odpuści i pozwoli tym razem przybyć sprzedającym w zdecydowanie liczniejszym gronie. Tymczasem Podlasie i Kiermusy, choć mroźne to jak zawsze pięknie i przyjemne witają swoich gości:)

2 odpowiedzi

  1. Takie starodawne meble są bardzo stylowe, sam kiedyś takich poszukiwałem ale nie udało mi się zdobyć. Takie meble są ponad czasowe, nigdy nie wyjdą z mody. Jeśli są wykonane z dobrej jakości drewna mogą przetrwać dziesiątki lat.

  2. Mi osobiście bardzo się podobają takie klasyczne, starodawne meble. Chciałabym mieć takie w swoim mieszkaniu. Szkoda tylko że są takie drogie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *