Starych mebli czar ®

blog o meblach dawnych i ich renowacji

Biedermeier – przewodniki dla kolekcjonerów

Właśnie odkryłam, że w temacie XIX-wiecznego stylu Biedermeier polecam tylko jedną książkę (w dodatku anglojęzyczną). Nadrabiam więc zaległości i udostępniam dwa dodatkowe tytuły, które wg mnie bardzo ciekawie przedstawiają wspomniany styl.

Dla miłośników mebli biedermeierowskich oba wydania powinny być interesujące i przydatne, są bowiem bogate w ilustracje i zdjęcia, opisy wnętrz oraz wskazówki, gdzie znajdziemy największe zbiory mebli w tym stylu. Autorzy podpowiadają również na co zwrócić uwagę przy kupnie biedermeierowskich  sprzętów czy przedmiotów oraz jak rozpoznawać ich klasę i charakterystyczne cechy.

„BIEDERMEIER”

aut. Angus Wilkie

Wyd. Zysk i S-ka,  Poznań 2006

SONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSC

***

„Biedermeier. Przewodnik dla kolekcjonerów”

aut. Joanna Woch

Wyd. Arkady,  Warszawa 2007

SONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSC

3 odpowiedzi

  1. W podziękowaniu za niezwykle interesujący blog pragnę wyróżnić Twój blog odznaczeniem Liebster Bloger Award .Zapraszam do blogowej zabawy;)Więcej informacji na blogu:krainamydlanychinspiracji

  2. Publikacja godna i dobrze opracowana, lecz niczego jej nie ujmując powiem, że i tak wolę zdecydowanie książki (niestety po niemiecku) wybitnego specjalisty wręcz mebloznawcy: Haaffa. Mam jego Biedermeier Welten, która iloscią wiedzy, ilustracji po prostu mnie powala!

    1. Z racji bardziej rozbudowanego rynku antykwarycznego decydowanie więcej publikacji jest niemieckojęzycznych, nawet te przetłumaczone często niestety nie oddają fachowej terminologii. Publikacje prof.Haffa znam (posiadam kilka tytułów) i również podziwiam:)
      pozdrawiam,
      Aneta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *