Starych mebli czar ®

blog o meblach dawnych i ich renowacji

Warsztaty Renowacji Mebli – program zajęć

Zapraszam na Warsztaty z samodzielnego odnawiania mebli – nowe 'zimowe’ terminy 

Dwa spotkania: piątek&sobota lub sobota&niedziela, w czasie których każdy sam będzie mógł się zagłębić w tajniki renowacji wiekowych sprzętów pracując na własnym, przyniesionym ze sobą niewielkim mebelku typu krzesło, fotelik, stolik, szafeczka, półka itp. Na zajęciach zgłębiamy różne techniki: czyszczenie/politurowanie/malowanie/bejcowanie /przecieranie /woskowanie, wszystko w zależności od stanu zachowania przyniesionego mebla i możliwości jego wykończenia (musimy pamiętać, że nie każdy mebelek jesteśmy w stanie odnowić przez dwa dni – czasem wymaga on większego nakładu czasu i pracy).

Zapewniam wszystkie podstawowe i niezbędne materiały oraz narzędzia do klasycznej renowacji:

zmywacze, odtłuszczacze, papiery ścierne, skrobaki, cykliny, szpachle, bejce, woski, politurę, farbę (+rękawiczki&fartuchy) itp.

Zajęcia odbywają się w profesjonalnej Pracowni Renowacji Mebli, w której na co dzień pracuję wraz z konserwatorami i stolarzami odnawiającymi wiekowe meble

Nasze ostatnie realizacje – niektóre meble odzyskały wygląd już po pierwszych zajęciach, innych zaś renowacja będzie kontynuowana na kolejnych spotkaniach…

imageimageimage

imageimageimageimageimage

imageimageimageimageimage

imageimageimage

imageimageimageimage

3 Responses

  1. Super!!!
    Jestem pod wielkim wrazeniem panstwa pracy.mam kilka mebli odziedziczonych w spadku i na pewno sie do panstwa zwroce o pomoc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *