Starych mebli czar ®

blog o meblach dawnych i ich renowacji

Polski Design

Nowa pozycja w mojej biblioteczce – „…książka o historii tworzenia sztuki użytkowej”.  O polskim wzornictwie od czasów Młodej Polski po czasy współczesne. Już teraz polecam, bo zakres informacji, opisów i zdjęć jaki znajdziemy w książce powinien przypaść do gustu zarówno miłośnikom polskiego designu, jak i całej historii sztuki:)

„Polski Design”

autor Irma Kozina

Wydawnictwo SMB Sp. z o.o, Warszawa 2015

image image image image image

4 odpowiedzi

  1. Dzien dobry,
    jestem zachwycona blogiem i poradami. Konkretnie, rzeczowo, to sie rzadko zdarza. Dziekuje!!
    Marza mi sie takie warsztaty, ktore Pani organizuje. Jestem maniaczka staroci, mieszkam we Francji i czesto wzdycham do ajkiego mebla, ale go nie kupuje, bo sie boje , ze nie podolam renowacji. Bardzo chcialabym sie nauczyc, jak dawac meblom drugie zycie.
    Moze uda mis ie kiedys przyjechac. I jeszcze Stara Praga. Miejsce, ktore znam , ktore odwiedzalam, gdy wlascicielem byl Pan Stanislaw.
    Pozdrawiam cieplo:)

  2. Polska to bardzo specyficzny kraj który wiele przeszedł, wychowaliśmy się na bajkach Bolka i Lolka czy misia Uszatka. Szkoda ze coraz więcej osób zapomina o swoich korzeniach i wybiera tandetne meble ze Szweckiego sklepu które maja wszyscy. Na pewno przeczytam tą książkę i będę starał się kupić kilka przedmiotów dzięki którym będę edukował znajomych i rodzinę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *